Ski Kľačno

O stredisku

Kľačno

posed

Obec Kľačno sa nachádza v severnej časti Hornonitrianskej kotliny, na úpätí Malej Fatry, 20 km od mesta Prievidza.

Krásna príroda láka turistov v zime i lete. Ubytovanie a mnoho atraktívnych aktivít, napríklad jazdu na koňoch, ponúka Osada Dallas.

V obci existuje tiež niekoľko malých penziónov, môžme tiež odporučiť apartmán HUGOhaha v neďaľekom Nitrianskom Pravne. Väčšie skupiny nájdu stravu i strechu nad hlavou v Škole v prírode priamo pod lyžiarskym strediskom.

Ubytovanie v Kľačne a okolí doporučujeme vyhľadávať na portáli UbytovanieNaSlovensku.eu.

Lyžiarske stredisko

mapa strediska

Lyžiarsky areál sa nachádza približne 500 m od obce. Odbočka na parkovisko je v strede obce, 300 m pred križovatkou Žilina-Martin. Areál leží v nadmorskej výške 450-650 metrov, no vďaka severnej orientácii svahov sa tu sneh udrží približne 70 dní.

zjzadovka

V stredisku sú 2 vleky EPV s dĺžkou 550 a 300 m, dĺžka zjazdoviek je 1,1 km. Umelo osvetlených je 300 m zjazdoviek. Aj túto zimu budeme zjazdovky pravidelne upravovať, aby sme vám mohli ponúknuť čo najkrajšiu lyžovačku.

Zjazdovky nie sú umelo zasnežované. Naše stredisko teda nezaťažuje životné prostredie a ponúka tak alternatívu veľkých a technologicky vybavených stredísk. Ponúka alternatívu pre tých, ktorým je naša príroda vzácna, i pre tých, ktorí majú radi pokojnejšiu, domáckejšiu atmosféru, krásny pocit z lyžovania a v neposlednom rade priateľné ceny.

Naše obvyklé prevádzkové hodiny sú:

sobota–nedeľa  9.00–16.00
+ večerné lyžovanie
streda, piatok, sobota
16.30–19.30
bufet

V závislosti na snehových podmienkach a záujme sa môžu otváracie hodiny meniť. O aktuálnej prevádzke strediska sa informujte na úvodnej stránke.

Občerstvenie pre lyžiarov ponúka bufet s posedením a krbom, v ktorom je možné napríklad upiecť si slaninu alebo špekačku, čo dodá vašej lyžovačke nevšedné čaro a romantickú atmosféru.

Ceny nápojov a sladkostí v bufete sú výrazne nižšie ako vo väčších strediskách.

Naše stredisko nemôže, no ani nechce konkurovať skiparkom či veľkým strediskám vo vysokých nadmorských výškach. Ponúka alternatívnu lyžovačku všetkým, ktorí si chcú za bezkonkurenčné ceny dobre zalyžovať, vychutnať si atmosféru zimnej prírody a stráviť krásne chvíle s rodinou či priateľmi.

Tešíme sa na vašu návštevu.

(c) Michal Oprendek 2004-2023, Valid XHTML 1.1 Strict

Výška snehu: 0 cm

Podmienky:
nevhodné

Logo kategorizácie